Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafii św. Michała Archanioła w Wilkowicach

 

26 NIEDZIALA ZWYKŁA 25.09.2021r.

ODPUST PARAFIALNY ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA

 

KALENDARZ LITURGICZNY

Wtorek        – Wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera

Środa           – Święto św. Wacława, męczennika

Czwartek     – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Piątek           – Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Sobota         – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła

 

W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik, w którym szczególną czcią obdarzamy Maryję. Przez cały miesiąc październik o godz. 17.30 będziemy odprawiali Nabożeństwo Różańcowe.

 

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po porannej Mszy św. Od godz. 8.00 w tym dniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Wizytę można zgłosić osobiście lub telefonicznie w kancelarii parafialnej, w zakrystii u siostry Józefy oraz telefonicznie u p. Bochen.

 

W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 podziękujemy dobremu Bogu za dary naszej ziemi i trud rolników, przeżywając parafialne Dożynki. Tradycyjnie w pierwszą niedzielę października zapraszamy Róże Różańcowe na Mszę św. i zmiankę tajemnic różańcowych o godz. 15.00. Wyjątkowo w tę niedzielę Nabożeństwo Różańcowe zostanie odprawione o godz. 14.30. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy stole do domu parafialnego.

 

Przyjmowanie intencji na 2023 rok oraz wypominek rozpoczniemy 10 października. Przez najbliższe dwa tygodnie kancelaria parafialna będzie w remoncie. Przepraszamy za utrudnienia. Petenci będą przyjmowani na plebanii w jadalni.

 

Dzisiaj po uroczystościach odpustowych w kościele wszyscy parafianie zaproszeni są na teren przed Domem Strażaka, gdzie będzie można posłuchać występów kapel i zespołów góralskich, a dla dzieci będzie dostępna karuzela. O godz. 18.00 na scenie przy Domu Strażaka odbędzie się koncert zespołu Bree.

 

          Od wielu lat 28 września o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko, na całym świecie odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”. Legion Maryi zaprasza wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w dniu 28 września o godz. 15.00 na skrzyżowaniu ul. Strażackiej i Wyzwolenia.

 

Sakramentalną przysięgę małżeńską w minionym tygodniu złożyli Kamil i Karolina. Polećmy nowych małżonków wstawiennictwu Matki Bożej. Zdrowaś Maryja…

 

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Marii Jakubiec. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

Dyżury w kancelarii:

  • poniedziałek 8.00- 9.00  
  • wtorek 16.00- 17.30
  • środa nieczynne
  • czwartek 16.00- 17.30 
  • piątek 8.00- 9.00  

Kancelaria parafialna jest nieczynna w soboty, niedziele i święta, a także w pierwsze czwartki miesiąca oraz w dniach rekolekcji i kolędy.

 

W nagłych przypadkach należy kontaktować się z księdzem dyżurnym:

  • zgłoszenia pogrzebu,
  • do chorego,

Zaraz po śmierci ustalamy osobiście lub telefonicznie z kapłanem w parafii termin i godzinę pogrzebu. Ustalamy też spotkanie w kancelarii parafialnej na sporządzenie zapisu, dostarczając potrzebne dokumenty.