Ogłoszenia

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 09.05.2021 r.

 

Kalendarz liturgiczny

 

Piątek – Święto św. Macieja, apostoła

 

 

  1. Składamy serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci komunijnych i młodzieży mającej przyjąć Sakrament Bierzmowania za zadbanie o wystrój i udekorowanie naszej świątyni. W darze ołtarza od rodziców komunijnych parafia otrzymała nowe dzwonki i cyborium oraz odnowiony trybularz, a od rodziców bierzmowanej młodzieży trzy białe, wielkanocne ornaty. Bóg zapłać za ofiarowane dary.

  1. We wtorek i środę odbędzie się odłożone ze względu na pandemię Bierzmowanie. Ks. bp Piotr Greger udzieli tego sakramentu w oba te dni o godz. 17.00 i 19.00. Ze względu na ograniczenia epidemiczne we Mszy św. będą mogli uczestniczyć tylko kandydaci do bierzmowania, świadkowie i rodzice bierzmowanej młodzieży. Majówka we wtorek i środę będzie odprawiona po porannej Mszy św. Prosimy wszystkich parafian, którzy zwyczajowo przychodzą na wieczorną Mszę św., aby we wtorek i środę skorzystali z porannej Eucharystii. Osoby, które zamówiły na te dni intencje mszalne na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 lub o kontakt z którymś z kapłanów, aby ustalić inny termin odprawienia intencji.

  2. W związku z Bierzmowaniem we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

  3. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec Fatimski połączony z Nabożeństwem Majowym.

  4. W piątek na wieczornej Mszy św. małżeństwa rocznicowe odnowią przyrzeczenia ślubne, a po Eucharystii zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. W tym dniu rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha św., którą odmawiamy w trakcie nabożeństwa majowego.

  5. Dzieci zapraszamy w strojach komunijnych w ramach białego tygodnia na majówki i Msze św. przez cały najbliższy tydzień oprócz wtorku i środy, kiedy odbędzie się Bierzmowanie.