Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafii św. Michała Archanioła

w Wilkowicach

 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

04.06.2023r.

 

Poniedziałek          – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

Czwartek               – Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa

 

 

W środę na Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp ordynariusz Roman Pindel udzieli Sakramentu Bierzmowania 63 kandydatom z naszej parafii. Młodzież i ich najbliższych otaczamy naszą modlitwą.

 

W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy tradycyjna procesja ulicami Kościelną, Wyzwolenia i Cmentarną. Zaraz po zakończeniu procesji (około godz. 11.15) zostanie odprawiona Msza św. Od piątku do czwartku następnego tygodnia będziemy przeżywali oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną na zakończenie wieczornej Mszy św.  Na procesję w Boże Ciało i przez całą oktawę zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci komunijne i rocznicowe, Grupy parafialne ze sztandarami i do niesienia figur. Strażaków z naszej OSP prosimy o zadbanie o nasze bezpieczeństwo w trakcie procesji.

 

 Prosimy o przygotowanie ołtarzy Zespół Charytatywny i Róże Różańcowe (I ołtarz), DPS (II ołtarz), rodzinę państwa Damków (III ołtarz) i Akcją Katolicką (IV ołtarz). Wyrazem naszej miłości do Chrystusa utajonego w Eucharystii niech będzie udekorowanie okien naszych domów obrazami i symbolami religijnymi nie tylko na trasie przejścia procesji.   

 

17-go czerwca serdecznie zapraszamy na organizowaną przez Parafię  pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu za plebanią. W programie: modlitwa indywidualna, Msza święta o godz. 12:00 i wspólna Droga Krzyżowa. Zapisy u siostry Józefy w zakrystii z zaliczką 20 złotych. Całkowity koszt pielgrzymki wynosi 50 złotych. Trwają także zapisy na pielgrzymkę 22-25 czerwca do Wilna.

 

GMINNA MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA

Chociaż to nasze Święto, chcemy go przeżyć razem z Wami. To dla Was gramy już 20 lat na uroczystościach gminnych, kościelnych, strażackich i wielu innych. Bądźcie dziś z nami i korzystajcie z przygotowanych darmowych atrakcji. To wszystko od nas dla Was- naszych najlepszych słuchaczy. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy

 

Dyżury w kancelarii:

  • poniedziałek 8.00- 9.00   
  • wtorek 16.00- 17.30
  • środa nieczynne
  • czwartek 16.00- 17.30  (08.06.- nieczynna)
  • piątek 8.00- 9.00    

Kancelaria parafialna jest nieczynna w soboty, niedziele i święta, a także w pierwsze czwartki miesiąca oraz w dniach rekolekcji i kolędy.

 

W nagłych przypadkach należy kontaktować się z księdzem dyżurnym: (663-765-948)

  • zgłoszenia pogrzebu,
  • do chorego,

Zaraz po śmierci ustalamy osobiście lub telefonicznie z kapłanem w parafii termin i godzinę pogrzebu. Ustalamy też spotkanie w kancelarii parafialnej na sporządzenie zapisu, dostarczając potrzebne dokumenty.