Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafii św. Michała Archanioła w Wilkowicach

 

 

 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26.05.2024r.

 

Poniedziałek          – Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

Czwartek               – Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa

Piątek                    – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

 

W czwartek będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy tradycyjna procesja ulicami Kościelną, Wyzwolenia i Cmentarną. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. Od piątku do czwartku następnego tygodnia będziemy przeżywali oktawę Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną na zakończenie wieczornej Mszy św.  Na procesję w Boże Ciało i przez całą oktawę zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci komunijne i rocznicowe, Grupy parafialne ze sztandarami i do niesienia figur. Strażaków z naszej OSP prosimy o zadbanie o nasze bezpieczeństwo w trakcie procesji. Zapraszamy orkiestrę strażacką do uświetnienia Procesji Bożego Ciała.

 

 Prosimy o przygotowanie ołtarzy Zespół Charytatywny i Róże Różańcowe (I ołtarz), DPS (II ołtarz), rodzinę państwa Damków (III ołtarz) i Akcją Katolicką (IV ołtarz). Wyrazem naszej miłości do Chrystusa utajonego w Eucharystii niech będzie udekorowanie okien naszych domów obrazami i symbolami religijnymi nie tylko na trasie przejścia procesji.

 

Ks. Bp Roman Pindel udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek, 31 maja 2024 r.

 

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po porannej Mszy św.  Chorych odwiedzimy w tym dniu od godz. 8.00. Zgłoszenia na wizytę kapłana u chorego dokonujemy w kancelarii parafialnej, w zakrystii u siostry Józefy lub telefonicznie u p. Bochen. Będą to ostatnie odwiedziny przed wakacyjną przerwą. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w trakcie procesji Oktawy Bożego Ciała.

 

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 nastąpi zmianka Tajemnic Różańcowych. Jest to pierwsza niedziela miesiąca dlatego od godz. 12.30 aż do wieczornej Eucharystii będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. 

 

Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z OSP i KGW Wilkowice serdecznie zaprasza dziś na: I  MUZYCZNY PIKNIK RODZINNY przy OSP Wilkowice. Rozpoczęcie o godzinie 14.30. Wszystkich czeka wiele ciekawych atrakcji i konkursów z cennymi nagrodami. Młodzież z SP1 Wilkowice przeprowadzi kwestę na rzecz Bielskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II.

 

Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Ireny Winiarskiej. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

 

 

 

 

 

Dyżury w kancelarii: 

   • poniedziałek 8.00- 9.00 
   • wtorek  16.00- 17.30 
   • środa   nieczynna
   • czwartek  16.00- 17.30  
   • piątek  8.00- 9.00  

Kancelaria parafialna jest nieczynna w środy, soboty, niedziele i święta oraz w dniach rekolekcji i niektóre dni kolędy.

 

W nagłych przypadkach należy kontaktować się z księdzem dyżurnym: (663-765-948)

 • zgłoszenia pogrzebu,
 • do chorego,

Zaraz po śmierci ustalamy osobiście lub telefonicznie z kapłanem w parafii termin i godzinę pogrzebu. Ustalamy też spotkanie w kancelarii parafialnej na sporządzenie zapisu, dostarczając potrzebne dokument