Koło Przyjaciół Radia Maryja

Opiekun: ks. Jakub Studziński.

Władze koła:

  • Przewodnicząca – Janina Bochen,
  • Zastępca przewodniczącej – Stanisław Cendrzak,
  • Skarbnik – Wanda Grzegorz.

Koło Przyjaciół Radia Maryja rozpoczęło swoją działalność 1 maja 1997 roku

Koło liczy 25 członków, w każdą pierwszą sobotę miesiąca członkowie Koła spotykają się w kościele o godz. 17.30 rozpoczynając swoje spotkanie różańcem świętym o beatyfikację sługi bożego Jana Pawła II po którym odprawiona jest msza święta w intencji naszej Ojczyzny, Ojca św. kapłanów oraz potrzebne łaski dla członków Koła. Po mszy świętej mamy spotkanie w domu katechetycznym w czasie którego omawiamy wszystkie sprawy organizacyjne z udziałem naszego opiekuna.

Członkowie Koła swoimi składkami wspierają Radio Maryja w Toruniu. Uczestniczymy również we wszystkich uroczystościach w naszej parafii, takich jak przygotowanie ołtarza w Boże Ciało, również na co dzień opiekujemy się tym krzyżem, dbamy o porządek przy nim sadzimy kwiaty i krzewy.

Uczestniczymy i prowadzimy na zmianę z innymi grupami parafialnymi nowennę do świętego Michała Archanioła w trzeci wtorek miesiąca, prowadzimy godzinę świętą w pierwszy czwartek miesiąca, czy też inne uroczystości w naszej parafii. Organizujemy pielgrzymki, każdego roku uczestniczymy w pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w Częstochowie. Naszym zadaniem jest również opieka wokół przekaźnika na Magurce przy którym każdego roku odprawiona jest msza święta w intencji Ojczyzny i Radia Maryja. Współdziałamy również z innymi Kołami z naszej diecezji oraz z biurem Radia Maryja w Bielsku-Białej-Leszczynach.