Przyszłość Kościoła w naszej Parafii zdaje się być świetlana – nie brakuje bowiem zarówno dzieciaków, jak i młodzieży pragnącej postępować na drodze formacji oraz wcielać w życie charyzmat Ruchu Światło Życie.

Oaza Dzieci Bożych w tym tygodniu przyglądała się postaci Maryi z racji pierwszej soboty miesiąca, a ponadto przeżyła spotkanie z wyjątkowymi gośćmi, czyli ratownikami medycznymi, prezentującymi wyposażenie karetki transportowej. Nie obyło się bez testu noszy, jak i „kosmicznego” kombinezonu, przeciwdziałającemu zarażeniu wirusami. Dzieci były zachwycone możliwością poznania wszystkich zakamarków karetki ratunkowej, a najbardziej tym, że nikt nie musiał w niej zostać na dłużej.

Młodzież natomiast na swoim spotkaniu ogólnym zapoznała się nieco bliżej z patronem mijającego roku św. Józefem, a następnie, podzielona na grupy, podjęła formację właściwą dla poszczególnych stopni „wtajemniczenia we wspólnotę Ruchu Światło-Życie. W tym roku łączymy nasze siły ze wspólnotą z Parafii Matki Bożej Pocieszenia ze Straconki, co owocuje nie tylko większą wspólnotą, a co za tym idzie większymi możliwościami działania, ale także potrojeniem liczby uczestników formacji z naszej parafii. A już za tydzień przed nami nowe wyzwania, bowiem wybieramy się na weekendowe rekolekcje